اطلاعیه ها

 

آمار بازدیدها

بازديدکنندگان اين صفحه :3633655
بازديدکنندگان امروز :333
کل بازديدکنندگان :42494604
بازديدکنندگان آنلاين :2
زمان بارگزاري صفحه :0/6406

ثانيه

 

تقویم

اوقات شرعینسخه چاپي ارسال به دوست

فراخوان پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در مقطع کارشناسی ارشد

فراخوان پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در مقطع کارشناسی ارشد سال تحصیلی 1401-1400

 مطابق ضوابط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص حمایت و هدایت استعدادهای درخشان، دانشگاه سمنان در نظر دارد از میان دانشجویان و دانش­آموختگان ممتاز مقطع کارشناسی دانشگاه­های کشور تعدادی را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد سال تحصیلی 1401-1400 به صورت بدون آزمون پذیرش نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر به دستورالعمل اجرایی مربوطه که به پیوست آمده است، مراجعه نمایید.

 

دستورالعمل اجرایی آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد

(سال تحصیلی 1401-1400)

در راستای اجرای سیاست­های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) جمهوری اسلامی ایران مربوط به حمایت و هدایت استعدادهای درخشان، این دستورالعمل بر مبنای آیین­نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره  تحصیلی کارشناسی ارشد مصوب شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت عتف به شماره عتف-آ-2203 مورخ 1/10/98 تدوین و در تاریخ 26/8/1399 به تصویب شورای هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه سمنان رسیده است.

شرایط لازم متقاضی

1)        گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای درسی تا پایان نیم­سال تحصیلی ششم (عدد غیرصحیح تعداد واحدها به پایین گرد می­شود.)؛

2)       اتمام دوره کارشناسی حداکثر در 8 نیم­سال تحصیلی؛

3)       قرار گرفتن در فهرست 15%  برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی (عدد غیرصحیح رتبه به صورت ریاضی گرد و به عدد صحیح تبدیل می­شود.) با میانگین کل حداقل 15 برای رشته­های علوم پایه و فنی مهندسی، و حداقل 17 برای سایر رشته­ها (در پایان نیم­سال تحصیلی ششم

4)        پذیرش برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش­آموختگی و صرفا برای یک بار امکان­پذیر است.

 

تبصره 1 برای آن دسته از متقاضیانی که تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا در نیم­سال دوم سال تحصیلی 1399-1398 مجبور به حذف واحدهای درسی خود شده­اند، امکان کسر حداکثر 4 واحد از مجموع سه چهارم واحدهای درسی (مذکور در بند 1) وجود دارد. تاکید می­شود که این موضوع باید در گواهی رتبه (فایل پیوست 1) از سوی دانشگاه صادر کننده گواهی مورد تایید قرار بگیرید.

تبصره 2  ملاک تشخیص افراد واجد شرایط بندهای چهارگانه فوق وضعیت علمی-آموزشی متقاضیان در زمان ارائه درخواست به دفتر استعدادهای درخشان بوده و لذا تغییرات پدید آمده در وضعیت علمی-آموزشی متقاضیان پس از ثبت درخواست (نظیر درج نمره دروس ناتمام و ...) به هیچ وجه اعمال نمی­شود.

تبصره 3  برای متقاضیان دو رشته ­ای (تحصیل هم­زمان در دوره رشته تحصیلی مقطع کارشناسی) مدت مجاز مذکور در بند 2 حداکثر 10 نیم­سال تحصیلی است. متقاضیان مذکور در صورت پذیرش می­توانند تحصیل خود را در هر یک از رشته­ های دوره کارشناسی پیوسته ادامه دهند.

تبصره4  یک سوم از ظرفیت­های موجود در هر رشته-گرایش به دانشجویان و دانش­ آموختگان سایر دانشگاه­ها اختصاص داده می­شود. ضمناً، دانشجویان و دانش ­آموختگان دانشگاه­های برتر کشور در اولویت پذیرش قرار دارند.

تبصره 5 امکان ثبت درخواست برای دانشجویان و دانش­ آموختگان دانشگاه سمنان که جزء 10% دوم دانشجویان هم ­رشته و هم­ ورودی خود باشند وجود دارد، اما پذیرش این دسته از متقاضیان صرفاً به شرط انصراف یا عدم تقاضای پذیرش بدون آزمون در دوره کارشناسی ارشد افراد حائز شرایط بند 3 (15% برتر دانشجویان هم­ رشته و هم­ ورودی) و با اولویت رتبه (به شرط دارا بودن سایر شرایط بندهای فوق) قابل بررسی است. تأکید می­شود که این تبصره صرفاً مخصوص دانشجویان و دانش­ آموختگان واجد شرایط دانشگاه سمنان است.

تبصره6  به رتبه­ های اول تا پانزدهم مرحله نهایی المپیادهای علمی-دانشجویی کشوری در هر رشته، به شرط ارائه معرفی­نامه از  دبیرخانه المپیاد و دارا بودن شرایط بندهای چهارگانه فوق، ظرفیت مازاد اختصاص داده می­شود.

تبصره 7 به متقاضیانی که در طول شش نیم­سال تحصیلی دانش ­آموخته ­شوند و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با میانگین کل هشت نیم­سال دانشجویان هم­ رشته و غیر هم­ ورودی خود جزء 15% برتر باشند، به شرط دارا بودن شرایط بندهای 3 و 4  ظرفیت مازاد برای پذیرش اختصاص داده می­شود.

تبصره 8 دانشجویان مهمان، انتقالی یا تغییر رشته در صورتی می­توانند اقدام به ثبت درخواست کنند که سنوات تحصیلی آنها در دوره کارشناسی پیوسته از زمان ورود به رشته و دانشگاه اول تا زمان دانش ­آموختگی از رشته و دانشگاه دوم حداکثر 8 نیم­سال تحصیلی باشد. مقایسه متقاضیان برای رتبه­ بندی و تعیین 15% برتر با دانشجویان دانشگاهی انجام می­شود که از آن مدرک دریافت می­کنند. در مورد دانشجویان تغییر رشته حداکثر تا یک نیم­سال به سنوات مجاز مذکور در بند 2 اضافه می­شود.

مدارک مورد نیاز

مدارک الزامی

1)        تصویر شناسنامه؛

2)       تصویر کارت ملی؛

3)       گواهی رتبه در میان دانشجویان هم ­رشته و هم­ ورودی (مطابق فایل پیوست 1) که به تایید اداره آموزش دانشگاه محل تحصیل متقاضی رسیده باشد؛

4)       ریز نمرات دوره کارشناسی؛

5)       پرداخت وجه غیر قابل استرداد 750000 ریال از طریق درگاه الکترونیکی تعیین شده در سامانه گلستان دانشگاه سمنان.

مدارک اختیاری

در شرایط برابر دارندگان مدارک زیر در اولویت قرار خواهند گرفت:

1)        سوابق پژوهشی (مقالات علمی، گواهی ثبت اختراع، ...)؛

2)       گواهی احراز رتبه برتر در مسابقات علمی- دانشجویی کشوری.

تذکرات مهم   

1)        به متقاضیان اکیدا توصیه می­شود که محتوای آیین­ نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره  تحصیلی کارشناسی ارشد مصوب شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت عتف به شماره عتف-آ-2203 مورخ 1/10/98 (که به پیوست آمده است) را به دقت مطالعه نمایند. بدیهی است مسئولیت رعایت مفاد آیین نامه مذکور بر عهده شخص متقاضی است.

2)       ارسال مدارک باید به صورت الکترونیکی از طریق سامانه گلستان دانشگاه سمنان به آدرس golestan.semnan.ac.ir صورت پذیرد. به مدارکی که از طریق پست یا دستی ارسال شوند ترتیب اثر داده نخواهد شد.

3)       مهلت ثبت درخواست از تاریخ 1/9/99  تا 10/10/99 می­باشد که به هیچ وجه قابل تمدید نیست.

4)       دانشجویان و دانش­ آموختگان دانشگاه سمنان باید درخواست صدور گواهی رتبه (مدرک الزامی شماره 3) را از طریق وبگاه دفتر استعدادهای درخشان- منوی ارسال اینترنتی درخواست، به دفتر استعدادهای درخشان ارسال نمایند. لذا از مراجعه حضوری خودداری شود.

5)       دانشجویان دانشگاه­های پیام نور، آزاد اسلامی، غیردولتی-غیرانتفاعی، علمی-کاربردی، فرهنگیان و پردیس­ های بین ­الملل (خودگردان) و همچنین پذیرفته ­شدگان آزمون اختصاصی (داخلی)، پذیرفته­ شدگان کارشناسی با سوابق تحصیلی، دارندگان مدرک حوزوی معادل کارشناسی، دانشجویان دوره ­های مجازی، نیمه حضوری و کارشناسی ناپیوسته و نیز اتباع غیرایرانی مجاز به ثبت درخواست نیستند.

6)       به اطلاع می­رساند پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد بر مبنای اولویت­های رشته-گرایش­های کارشناسی مرتبط با رشته-گرایش­های کارشناسی ارشد مورد تقاضا که در پیوست 2  معین شده­اند، صورت می­گیرد. لذا به متقاضیان اکیداً توصیه می­شود که اطلاعات پیوست ­2 را ملاک انتخاب رشته قرار دهند.

7)       پذیرش نهایی بر اساس مدارک و سوابق داوطلب صورت می­گیرد. لذا به مدارک ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد.

8)      پذیرش نهایی منوط به تأیید شورای هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه سمنان و سازمان سنجش آموزش کشور می­ باشد.

9)       در صورت پذیرش نهایی به همراه داشتن اصل مدارک ارسالی برای ثبت­ نام ضروری است.

10)      در صورت پذیرش نهایی متقاضی در دانشگاه سمنان و درج نام پذیرفته شده در پرتال سازمان سنجش آموزش کشور توسط دانشگاه سمنان، متقاضی حق پذیرش از دانشگاه دیگری را ندارد و حذف نام متقاضی از پرتال سازمان سنجش مقدور نخواهد بود.

11)      اسامی پذیرفته ­شدگان نهایی از طریق سایت معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه سمنان برای ثبت نام اعلام خواهد شد. بدیهی است عدم مراجعه و ثبت نام در موعد مقرر (که متعاقباً اعلام خواهد شد) به معنی انصراف از تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه سمنان خواهد بود.

12)     حق اعمال تغییر در عنوان و ظرفیت برخی رشته-گرایش­ها برای سازمان سنجش آموزش کشور محفوظ می­باشد.

13)    تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرفته شده به هیچ وجه امکان­پذیر نیست.

14)     بدیهی است ارسال مدارک هیچ گونه حقی برای داوطلب ایجاد نخواهد کرد.

اطلاعات تماس

نشانی پستی  سمنان- میدان دانشگاه- پردیس شماره یک دانشگاه سمنان- معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی- دفتر استعدادهای درخشان تلفن  31532060-023       

 ایمیل   talent@semnan.ac.ir                                                      

کدپستی  19111-35131

 

پیوست:

 پیوست فراخوان پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در مقطع کارشناسی ارشد سال تحصیلی 1401-1400

گروه خبری :همه خبر های دانشگاه, آموزشی 1399/09/01 ساعت :١١:٤٥ تعداد نمایش:1888 کد خبر:٢٠٤١٩

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

 
 


 

آدرس دانشگاه : سمنان - روبروی پارک سوکان - پردیس شماره یک - سازمان مرکزی دانشگاه سمنان
کد پستی : 19111-35131    تلفن : 33654100-023         نمابر : 33321005-023
پست الکترونیکی روابط عمومی دانشگاه : news@semnan.ac.ir
تلفن روابط عمومی دانشگاه : 33654128-023

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به روابط عمومی دانشگاه سمنان می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا ملانع است.
Copyright © 2020 -Semnan university  All rights reserved