اطلاعیه ها

 

آمار بازدیدها

بازديدکنندگان اين صفحه :3335781
بازديدکنندگان امروز :6500
کل بازديدکنندگان :40366273
بازديدکنندگان آنلاين :30
زمان بارگزاري صفحه :0/5264

ثانيه

 

تقویم

اوقات شرعینسخه چاپي ارسال به دوست

عضو هیات مدیره انجمن زیست شناسی ایران در دانشگاه سمنان :

برای انجام عملی آزمایش بر روی ویروس کرونا نیازمند آزمایشگاه کلاس 3 هستیم که کشور فاقد این آزمایشگاه است

عضو انجمن علمی زیست شناسی ایران  گفت : برای انجام عملی آزمایش بر روی ویروس کرونا نیازمند آزمایشگاه کلاس 3 هستیم که متاسفانه به دلیل نبود زیر ساختها در کشور امکان انجام این کار فعلا وجود ندارد .
به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان ؛ دکتر مباشری با بیان مطلب در سمپوزیوم بین‌المللی دو روزه رویکردهای زیستی، پزشکی و علوم پایه  کووید-19در دانشگاه سمنان گفت : برای کشت ویروس کرونا نیاز به آزمایشگاههای ایمنی کلاس 3  داریم که متاسفانه به دلیل تحریم ها ساخت تنها یک نمونه از این آزمایشگاه با 95 درصد پیشرفت فیزیکی در کشور متوقف شده است .
عضو شبکه اینتر آکادمیک ساینس مقابله با کرونا ایتالیا افزود :  آزمایشگاه دیگری در حال ساخت است اما اینکه کی به بهره برداری برسد مشخص نیست و اگر کار عملی در این خصوص در کشور بدست نیامده زمینه فعالیت آن برای محققین ما فراهم نبوده است .
نماینده انجمن زیست شناسی ایران با بیان اینکه  گروههای مختلف در حال تلاش هستند و ضعف زیر ساختهای ما برای شناسایی این ویروس باید رفع شود اظهار داشت : باید در کنار تکمیل آزمایشگاه کلاس 3 مجوز ایجاد آزمایشگاههای کلاس 4 هم اخذ تا سلامت کشور تضمین شود .دکتر مباشری گفت : شبکه یونسکو در حال تعریف رشته ، بین رشته ای مجازی 
بین المللی  با مشارکت کشورهای عضو این شبکه و  نیز مشارکت دانشگاه سمنان است که در زمینه های مشترک فعالیت می کنند  و همزمان دانشجوی چندین کشور به حساب می آیند  تا ضعف امکانات و تجهیزات به این شکل جبران شود و در پایان این سمپوزیم درباره این موضوع تصمیم گیری می شود .
وی  با اشاره به اینکه کووید 19 مساله پاندمی و جهانی است و از زمان ورود به ایران بخشهای مختلف علمی و دانشگاههای کشور فعالیتهای مختلفی را برای مقابله با این ویروس آغاز کردند گفت : در  این برهه با مشارکت دانشگاه سمنان و انجمن زیست شناسی ، زمینه برگزاری این سمپوزیوم را فراهم کردیم که افراد با تخصص های مختلف بتوانند راهکارهای خود را برای حل این مساله جهانی ارائه دهند .
استاد بیوفیزیک و مسئول کارگروه شناسایی و مقابله بیوفیزیکی با ویروس کرونا دانشگاه تهران گفت : هدف از این سمپوزیوم این است که گروههای پزشکی را در کنار گروه های علوم پایه و زیست شناسی قرار دهند تا بتوانند نحوه شناسایی و مقابله با ویروس را بر اساس علوم پایه ، شیمی ، فیزیک ، زیست شناسی و ریاضی و علوم پزشکی بیایند و استقبال خوبی هم از این سمپوزیوم داشتیم .
دکتر مباشری افزود : با توجه به وقت گیری که تولید واکسن و مقابله دارویی دارد و نتیجه آن هم مشخص نیست / راهکارهای دیگری وجود دارد که به موازات این کار انجام شود و ممکن است حتی زودتر به نتیجه برسد  .
وی با بیان اینکه  در دانشگاه تهران چهار کارگروه برای شناسایی و مقابله با این ویروس تشکیل شده است  اظهار داشت :  مقابله بیوفیزیکی یکی از انهاست که در جهت شناسایی ویروس بر اساس ویژگی های الکترومغناطیسی و  فیزیکی فعالیت دارد .
نماینده انجمن زیست شناسی ایران می گوید : تولید ماسک هایی را در برنامه داریم که مقاومت بیشتری داشته باشد و شخص را در برابر ویروس محافظت کنند که این طرح در حال نهایی شدن است .

گروه خبری :اخبار تصویری پورتال خبری و وب سایت اصلی, همه خبر های دانشگاه 1399/06/20 ساعت :١٦:٤١ تعداد نمایش:323 کد خبر:١٩٧٣٢

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

 
 


 

آدرس دانشگاه : سمنان - روبروی پارک سوکان - پردیس شماره یک - سازمان مرکزی دانشگاه سمنان
کد پستی : 19111-35131    تلفن : 33654100-023         نمابر : 33321005-023
پست الکترونیکی روابط عمومی دانشگاه : news@semnan.ac.ir
تلفن روابط عمومی دانشگاه : 33654128-023

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به روابط عمومی دانشگاه سمنان می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا ملانع است.
Copyright © 2020 -Semnan university  All rights reserved