اطلاعیه ها

آمار بازدیدها

بازديدکنندگان اين صفحه :2331441
بازديدکنندگان امروز :16459
کل بازديدکنندگان :32604582
بازديدکنندگان آنلاين :34
زمان بارگزاري صفحه :0/1932

ثانيه

 

تقویم

اوقات شرعینسخه چاپي      ارسال به دوست    

   

خیران، دانشگاه سمنان را یاری کنند

سرپرست دانشگاه سمنان گفت : دانشگاه‌ها به عنوان مراکز اصلی علم و پژوهش برای پیشبرد اهداف خود به درآمدهای پایدار نیاز دارند و خیران با ورود به این عرصه می توانند تاثیر ماندگاری در تقویت جایگاه علمی آنها داشته باشند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان ؛ دکتر مسعود نصیری زرندی با بیان این مطلب  افزود: خیران می توانند با همکاری در طرح های علمی و یا تامین زیرساخت های لازم برای پژوهشگران در ارتقای جایگاه علمی دانشگاه نقش مهمی ایفا کنند.
وی با اشاره به خوشنامی خیران سمنانی در امور نیکوکارانه در طول تاریخ، گفت: خیران با مشارکت در پیشبرد اهداف و امور دانشگاه سمنان می توانند تاثیر ماندگاری در عرصه علمی این شهر داشته باشند.
دکتر نصیری تاکید کرد: خیران با اعتماد کامل می توانند ارتباط موثری با دانشگاه سمنان داشته باشند و در آینده ای نزدیک ثمرات همکاری خود را در عرصه های مختلف علمی و پژوهشی به سود جامعه، مشاهده کنند.
سرپرست دانشگاه سمنان با اشاره به این که مشارکت خیران در امور مختلف دانشگاه می تواند در اشتغالزایی برای دانشجویان و پژوهشگران تاثیر قابل توجهی داشته باشد، ادامه داد: با مشارکت خیران مراکز علمی مانند دانشگاه سمنان مسیر توسعه را سریعتر طی می کنند و بهتر و موثرتر می توانند در خدمت جامعه باشند.
نصیری با اشاره به دانشگاه های هم‌تراز دانشگاه سمنان مانند دانشگاه کاشان که با کمک خیران پله های ترقی و رشد را به سرعت طی کردند، خاطرنشان کرد: کمک به تامین تجهیزات، اهدای زمین یا همراهی مالی در تکمیل بناها، پشتیبانی مالی از طرح های پژوهشی و پژوهشگران از مسیرهای ورود خیران به حوزه دانشگاه است.
وی از خیران سمنان دعوت کرد به دانشگاه سمنان وارد شوند و با مشاهده دستاوردها، به امور علمی و پژوهشی جوانان استان کمک کنند .
سرپرست دانشگاه سمنان گفت: سمنان خیران خوشنام کشوری دارد و شایسته است این نیک اندیشان به مسایل دانشگاه این شهر توجه داشته باشند.
دکتر نصیری با اشاره به کاهش درآمدهای دانشگاه از دانشجویان شبانه و پردیس در سال های اخیر به علت کاهش تعداد دانشجویان، بیان کرد: این میزان کاهش درآمدها ضرورت تامین منابع پایدار درآمدی را برای دانشگاه سمنان بیش از گذشته برجسته کرده است.
یاد آور می شود ؛ شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور دانشگاه سمنان در سال های اخیر به خوبی نقش خود را در استفاده از دانشمندان و مسیر پژوهش برای ایجاد فضای کسب و کار و از سویی برای تامین نیازهای علمی در مسیر رفع نیازهای جامعه نشان داده است،این واحدهای دانش بنیان درکنار حمایتهای علمی، پژوهشی و معنوی از سوی دانشگاهیان، گاهی به حمایت های مالی نیاز دارند تا برای جامعه سودبخشی چندبرابری داشته باشند و اینجاست که خیران می توانند با ورود خود پشتیبان پژوهشگران در راه توسعه جامعه باشند.

استان سمنان بیش از 110 هزار دانشجو در بیش از 40 دانشگاه و موسسه آموزش عالی دارد و با داشتن ضریب یک به 9، بالاترین شاخص تعداد دانشجو به کل جمعیت را در بین استانهای کشور دارد.
 

 

گروه خبری :همه خبر های دانشگاه    1397/03/23 ساعت :١٠:١٠     تعداد نمایش:1815    کد خبر:١٣٦٤٤

 


 
 


 

آدرس دانشگاه : سمنان - روبروی پارک سوکان - پردیس شماره یک - سازمان مرکزی دانشگاه سمنان
کد پستی : 19111-35131    تلفن : 33654100-023         نمابر : 33321005-023
پست الکترونیکی روابط عمومی دانشگاه : news@semnan.ac.ir
تلفن روابط عمومی دانشگاه : 33654128-023

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به روابط عمومی دانشگاه سمنان می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا ملانع است.
Copyright © 2019 -Semnan university  All rights reserved